Herbata pod choinkę

Zastanówcie się, jakie cechy ma idealny prezent. Myślę, że po pierwsze musi to być dobra herbata, po drugie powinna być podarowana w niezwykle osobistym stylu. Takim prezentem dla miłośników herbaty jest świąteczna seria ręcznie robionych "teabags". Czas przygotowania to zależnie od poziomu kreatywności i dostępnego czasu od 30 minut do całego jesienno-zimowego popołudnia :)


Zaczynamy od wybrania ulubionych, np bożonarodzeniowych kształtów i przygotowania szablonów. Moje są z tektury i służą mi już kolejny rok.


Właściwie szablony nie są konieczne, można od razu wycinać docelowe kształty. Nie obejdzie się jednak bez papierowych filtrów do herbaty lub kawy, z których proponuję wyciąć nasze torebki. Zaopatrzcie się również w nić kuchenną, taką samą jaka jest używana do wędzenia wędlin.


Następny krok to obszycie torebki wokoło. Jeżeli wybrana przez was herbata jest bardzo drobna - fastryga powinna być gęsta. Możecie też zastosować ścieg dziergany (taki jak na serduszku), bardziej ozdobny ale wymaga więcej pracy. Nie zapomnijcie wsypać 2 gr herbaty zanim zszyjecie torebkę do końca. Najznakomitrzym też się zdarzyło...


Pozostaje teraz zaprojektowanie papierka i saszetek. Prosta ascetyczna forma to torebki z niebielonego papieru z prostym rysunkiem lub napisem. Moja wersja drukowana wyszła aż za bardzo ozdobna, ale to wyraz przed-świątecznego szaleństwa :-)

 
To był udany wieczór z herbatą w centrum uwagi. Ach jak miło pije się taką "handmade" ekspresówkę! Gorąco polecam na Boże Narodzenie pod choinkę i przy choince.

Gosia

Udostępnij:

2 komentarzy

  1. Super zajęcie na zimowy wieczór :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się całkowicie! I robienie saszetek i picie takiej osobistej herbaty daje dużo radości.

      Usuń